Junior State Champs | Sydney Uni teams

by SUFC | June 10, 2021
Junior State Champs | Sydney Uni teams

This weekend SUFC have teams featuring in the following Junior State Champ competitions: 

  • U12s - Camden Rugby Club, Wire Lane, Camden
  • U13s - Apex Oval, Cassia St, Dubbo
  • U14s - Endeavour Oval, 84 Woodward St, Orange
  • U15s - St Lukes Fields, 3 Stanley Street, Concord
  • U16s - North Narrabeen Reserve & Rat Park, 1472 Pittwater Road, Warriewood
  • Opens - North Narrabeen Reserve & Rat Park, 1472 Pittwater Road, Warriewood
  • U18s girls - Boronia Park, Park Road & Ryde Road, Hunters Hill

We will also have teams in the U10s and U11s happening in early July. 

This is the most Junior rep sides SUFC has ever been able to field, an amazing achievement which highlights the great work of Chris Delooze (Junior Development Officer), Adam Dunn (SUFC Juniors President) and our three village clubs (Balmain, Canterbury and Petersham) have put in over the past 18 months. Thanks to our friends in the Central West and Central Coast for the joint venutre across the grades. 

Good luck to each team and most importantly enjoy yourselves! 

TEAM LISTS 

Sydney University U12s

Kayhan Simavoglu Petersham 
Owen Lloyd-Jones Petersham 
Max May Petersham 
Arlo Fesq Balmain
Edward Walker Petersham 
Ezekiel Barros Petersham 
Sam Sidoti Balmain
William Sims Balmain
James Junior Breen Petersham 
Otto Gerber Petersham 
Muhammad Tehfe Petersham 
Callum Charnock Balmain
Spencer Bowerman Canterbury
James Reilly Petersham 
Sunny Steyn Petersham 
Orson Owen-Jones Balmain
Javier Kilkenny Petersham 
Henry Wakeling Balmain
Henry Whitehead Balmain
Samuel Simpson Balmain
Thomas Lennox Petersham 
Myles Harrington Balmain
Jacob Fitzgerald Balmain

Sydney University U13s

Thomas Larson Petersham
Hamish Burnicle Balmain
Liam Burnicle Balmain
Ben Sutherland Balmain
Theo Turner Balmain
Oscar de Hennin Balmain
Sam Spork Balmain
Harry Keeping Balmain
Oli Hyland-Falle Balmain
Xavier Potts Balmain
Flynn  Carle Petersham
Ned Jackson Balmain
Max   Hildebrant Balmain
Joeseph Lane Balmain
Max   Toro Balmain
Angus Mahoney Petersham
Harrison Connors Balmain
Felix Beresford Petersham
Bailey Thomas Petersham
Hamish Kelly Petersham
Zach  Hartley Balmain
Toby  Crowther Balmain
Zach Tashtan Balmain

Sydney University U14s 

Ryan  McKenzie Cowra
Ewan  Gleeson Petersham
Jeremiah Laupepa Canterbury
Oscar Way Petersham
Declan Fletcher Briars
Tom Waterworth Petersham
Oscar Thurecht Petersham
Aston Lebler Petersham
Hamish Tegart Balmain
Lucas Kohen Petersham
Hayden  Buesnel Orange City
Jack Robertson Balmain
Fletcher Lapthorne Petersham
Fred Way Petersham
Joshua Moila Canterbury
Nik Lujic Drummoyne
Tate Walker Petersham
James Bairamian Mosman
Lucas Connon Hills / Hawksbury JV
Noah Warren Orange City
Nick Hull Burraneer
Clancy Duguid Cowra
Mitchell Smeed Mudgee

Sydney University U15s 

Brendan Bennett Petersham
Louis Prior Petersham
Zachary Boyle Petersham
Elias Papalexdandris Petersham
Tom Chanter Petersham
Atieli Nau Petersham
Jake Bender Petersham
Maran Petkovic Petersham
Wallace Mackay Petersham
Maddox Oddy Petersham
Siaosi Mahe Petersham
Josh Chen Petersham
Gabriel Turner Petersham
Anthony Bordina Petersham
Tane Dolan Petersham
Nicholas Kennett Petersham
James Henderson Petersham
Andrew Lyons Petersham
Kaiden Hassen Petersham
Darby Crowley Petersham
Billy Dagarin Canterbury
Charlie Bonham Central North
Matthew Edwards Central North
Alexander Sharkey Petersham
Liam Gardiner Mudgee Wombats

Sydney University U16s

Luca Beasley-Kenk Lennox Head
Callum  Wilson Mudgee
Kane Creighton Lennox Head
Miloš Safranek Lennox Head
Michael  Vandoros  Vikings Port Macquarie
Zac Flood Lennox Head
Domanic  Mason Lennox Head
Fergus Gillan Lennox Head
Thomas Simpson Lennox Head
Spencer Alcock Lennox Head
Joseph Davis Lismore City
Hayden  Thorpe Lismore City
Jacob Beck Casuarina
Jordan  Barratt Lennox Head
Cory McInnes Lennox Head
Ryan Neilson Lennox Head
Andrew  Clark Lismore City
Asha Read-Box Petersham 
Kynan Jones Casuarina
Thomas  Fraser Petersham 
Jake  Apps Maitland 
Ethan Jenkins Lennox Head
Darcy  Colquhoun Lismore City
Jessie Shirtcliffe Maitland 
Josiah Wild Burraneer

Sydney University U18s Boys

Malcom Chambers Sydney University
William Dooner Sydney University
Abraham Lekkas Petersham
Sam Eden  Sydney University
Luka Dagerin Canterbury
Riley Reynolds Eastwood
Jack Riley Petersham
Kalani  Pilcher Sydney University
Kyle Ritchie Petersham
Sebastian Arko Petersham
Dylan Christianson Petersham/Sydney Uni
Cameran Cox Sydney University
Jackson Campton Petersham
Jonas Cook Petersham
Sean Byrne Sydney University
Blayne Heyward Sydney University
Jason  Inglezos Sydney University
Josh Godby Eastern Suburbs
Jackson Dawson Dubbo Roos
Kai Roberts Shamrocks

Sydney University U18s Girls 

Mia Barber Sydney University
Hollie Cameron Sydney University
Bridget  Clark Sydney University
Oriana Epati Sydney University
Jacqueline  Hamilton Sydney University
Kalosipani Hopoate Manly 7s
Phoenix Lamese Blacktown Scorpions
Faitala Moleka Sydney University
Katerina Negro Sydney University
Ava  Osland Sydney University
Maddie Smith West Harbour
Monalisa Soliola Hill sports high
Sophie  Soroukas Sydney University
Brooke Talataina Souths 7s / Sydney University XVs
Georgina Tuipulotu Sydney University
Sarah Tuipulotu Sydney University
Siusiuosalafai Volkman Sydney University
Trixie  Ward Orange City
Sophie  Way Sydney University
Litia Fusi West Harbour
Piper Spackman Sydney University